Loading


GOŁDAP. Ferie zimowe to okazja do większej aktywności sportowej dzieci i młodzieży. To niezwykle ważne, by ten czas spędzić aktywnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Trzeba pamiętać, iż zabawy na śniegu czy lodzie mogą zakończyć się wypadkiem, a w konsekwencji kontuzją czy urazem. Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 aby ograniczyć niebezpieczeństwo takich zdarzeń, przeprowadzili pogadanki w swoich klasach. Dodatkowo w salach jak i na korytarzach pojawiły się gazetki poruszające tę tematykę. Podsumowaniem tych działań był apel ph. „Przepis na bezpieczne ferie zimowe”, którego organizatorami byli uczniowie klasy 1c i 1d. Dzieci apelowały o przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się podczas ferii, o rozsądek i zakładanie kasków na stokach narciarskich, o rozwagę przy zjeżdżaniu na sankach oraz wyobraźnię przy zabawach śnieżkami. Nie zabrakło informacji na temat przepisów ruchu drogowego i noszenia odblasków. Przypomnieli numery alarmowe, o których również wspomniał pan policjant, przestrzegając aby nie traktować ich jako zabawy. Na koniec wszyscy zgromadzeni zatańczyli taniec zapraszający do zabaw na śniegu.

Mamy nadzieję, iż uczestnicy zapamiętali wszystkie dobre rady i przestrogi, wzięli je sobie głęboko do serca, a po feriach cali i zdrowi powrócą do szkoły.

Paulina Pietrzak i Iwona Poreda

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!