Loading


GOŁDAP. "Żółwiki" z oddziałów przedszkolnych SP3 poznały tajniki pracy krawcowej. Za sprawą pani Sylwii Stankiewicz - "Anielskiej Szpulki" i mamy Basi - pani Marty Brol, zawód ten ukazany został w zupełnie innej odsłonie. Obie panie zajmują się rękodziełem, szyją nietuzinkowe, urocze zabawki i ozdoby. Chcąc zainspirować dzieci do tworzenia, przygotowały niezwykle twórcze warsztaty. Przedszkolaki miały okazję, by zobaczyć materiały o różnorodnej fakturze i kolorystyce oraz przyrządy niezbędne w pracy krawcowej. Obserwowały ponadto, jak krok po kroku powstaje choinkowa ozdoba. Niewątpliwie jednak najciekawszym momentem spotkania było samodzielne tworzenie bombek. Dzieci wypełniały je watą, by nadać im pożądany kształt. Miały również szansę przyozdobić bombki koralikami, guzikami, pomponami, naszywkami i kryształkami wedle uznania. Gotowe cudeńka trafiły do domów "Żółwików" i udekorowały ich świąteczne drzewka.

Dziękujemy za poświęcony czas, za chęć dzielenia się z innymi swoją pasją.

Sylwia Forysiak-Kondratowicz, Anita Grzymała
4-latki A, SP3 w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!