Loading
 
 
 
 


GOŁDAP. 6 grudnia na mikołajki, dzięki mamie naszego przedszkolaka pani Małgorzacie Brzezińskiej, pojawiła się w naszej szkole piękna choinka z lasu, sięgająca aż do sufitu. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ubieranie świątecznego drzewka jest zgodne z naszą tradycją.

Ta choinka jest jednak inna niż wszystkie. Przystrojona została imiennymi bombkami. Wykonali je uczniowie klas gimnazjalnych, szkoły podstawowej, oddziałów przedszkolnych oraz pracownicy szkoły. Pachnące świętami Bożego Narodzenia drzewko przystrajali uczniowie podczas zajęć świetlicowych. Czynili to z wielkim zaangażowaniem, odczytując na każdej ozdobie imiona osób, które przyniosły swoje bombki. To wyjątkowa jodła, ponieważ zdobi szkołę dzięki nam wszystkim.

Tego dnia mieliśmy w szkole wyjątkowych gości. Członkinie Gołdapskiego Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych: Janina Pietrewicz, Anna Kozioł i Katarzyna Matyszczyk przybyły z koszem cukierków i przez siebie wypieczonych pierników.

Najmłodszych uczniów szkoły odwiedził mikołaj. Dzieci przyjęły go z radością śpiewając piosenki, a nawet grając mu na skrzypcach.

Elwira Rakowska-Karwel
SP5 w Gołdapi