Loading


GOŁDAP. 6 grudnia na mikołajki, dzięki mamie naszego przedszkolaka pani Małgorzacie Brzezińskiej, pojawiła się w naszej szkole piękna choinka z lasu, sięgająca aż do sufitu. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ubieranie świątecznego drzewka jest zgodne z naszą tradycją.

Ta choinka jest jednak inna niż wszystkie. Przystrojona została imiennymi bombkami. Wykonali je uczniowie klas gimnazjalnych, szkoły podstawowej, oddziałów przedszkolnych oraz pracownicy szkoły. Pachnące świętami Bożego Narodzenia drzewko przystrajali uczniowie podczas zajęć świetlicowych. Czynili to z wielkim zaangażowaniem, odczytując na każdej ozdobie imiona osób, które przyniosły swoje bombki. To wyjątkowa jodła, ponieważ zdobi szkołę dzięki nam wszystkim.

Tego dnia mieliśmy w szkole wyjątkowych gości. Członkinie Gołdapskiego Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych: Janina Pietrewicz, Anna Kozioł i Katarzyna Matyszczyk przybyły z koszem cukierków i przez siebie wypieczonych pierników.

Najmłodszych uczniów szkoły odwiedził mikołaj. Dzieci przyjęły go z radością śpiewając piosenki, a nawet grając mu na skrzypcach.

Elwira Rakowska-Karwel
SP5 w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!