Loading


GRABOWO. Minęły już ponad trzy miesiące roku szkolnego 2017/2018. W pierwszym tygodniu nauki uczniowie otrzymali komplety podręczników. Zgodnie z zasadami korzystania z nich zostały one obłożone. Jednak jak wiemy, nic nie trawa wiecznie. Część okładek wymagała renowacji lub wymiany.

20 listopada uczniowie, którzy nie uczestniczyli w zajęciach basenowych, mogli odbyć kurs oprawiania książek. W tym dniu w bibliotece szkolnej udzielono im szczegółowych informacji na temat sposobu okładania książek, materiałów jakich używa się w tym celu. Przypomniano także zasady poszanowania książek. Po teorii nadszedł czas na praktykę. Każdy uczeń samodzielnie, przy niewielkiej pomocy bibliotekarki, dokonał sprawdzianu teorii w praktyce. Zabawa pozwoliła nam przekonać się, że dbanie o książki nie jest takie trudne. Składniki niezbędne przy zadbanych podręcznikach to: troszkę cierpliwości, chęć do pracy i odrobina zdolności manualnych.

SP w Grabowie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!