Loading


GOŁDAP. Wielką atrakcją dla uczniów klasy 4c i 4b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi była dwudniowa wycieczka do Warszawy, zorganizowana przez M. Zadrogę oraz Małgorzatę Obarę pod koniec października. Program wycieczki był mocno napięty, ale znalazło się w nim wszystko: i poznanie dziedzictwa kulturowego tego pięknego miasta, i nauka, i zabawa!

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego z dwoma przewodnikami i słuchawkami na uszach, następnie pojechaliśmy do niecierpliwie wyczekiwanego Parku Trampolin, gdzie, mimo długiej podróży i niewyspania dzieci były nadzwyczaj aktywne i uśmiechnięte. Nie mniejszą radość sprawiło uczniom zakwaterowanie w hotelu i urządzanie się w trzyosobowych pokojach, a wieczorny seans „Emotki” stał się miłym zakończeniem dnia.

Drugi dzień był również bardzo emocjonujący i pouczający: Łazienki Królewskie, pomniki: Fryderyka Chopina i Tadeusza Kościuszki, Starówka z pamiątkami i taras widokowy w Pałacu Kultury. Pod Barbakanem zjedliśmy obiad i pełni sił pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. W Planetarium obejrzeliśmy film „Astronauta” i uczniowie rozpoczęli samodzielne, dwugodzinne zwiedzanie, dotykanie, eksperymentowanie.

Kolejne dwie atrakcje okazały się równie ciekawe. Stadion Narodowy i Trasa „Piłkarskie emocje”, którą podążaliśmy wraz z przewodniczką, wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. A Mc Donald – ostatni punkt programu – stał się przyjemnym podsumowaniem dnia. Przy frytkach i kurczaczkach wszyscy dzielili się wrażeniami i emocjami!

Ogromne podziękowania za udaną wycieczkę kierujemy do pana Krzysztofa Jurewicza, pani Ani Jurewicz, pani Ewy Dutkowskiej i pana Michała.

SP3 w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!