Loading
 
 
 
 


Przyjaciele Przyrody z „dwójki” informują

Rewelacyjnie rozwija się nasza akcja "Gołdap miastem bez elektrosmieci". Ponownie w tym roku szkolnym zapakowano odpadami ogromny samochód, który przyjechał do SP2 w Gołdapi z „Miasta bez elektrośmieci”.

Było ponad 60 dużych elektroodpadów takich jak pralki, chłodziarki, kuchenki, zamrażarki, odbiorniki telewizyjne. Mnóstwo było też elektrogratów o mniejszych gabarytach takich jak: drukarki, procesory, kserokopiarki (naliczyliśmy ich ponad 70) oraz trzy ogromne pudła drobiazgów (żelazek, frytkownic, lokówek, zegarów, świetlówek itp.)

Program „Miasto bez elektrośmieci” realizowany od kilku lat nadal budzi wielkie zainteresowanie. Do szkolnej ekodrużyny przy SP2 w Gołdapi stale dołączają nowi przyjaciele przyrody ze środowiska szkolnego, przedszkolnego, jak również osoby indywidualne oraz zakłady pracy.

Na zdjęciach ogromna jest ciuchcia z wagonami wyklejonymi z kuponów, które otrzymujemy jako szkoła. Niebawem kolejne kupony z Funduszu Oświatowego zamienią się w następne pufy-siedziska. Uwielbiamy na nich odpoczywać, ponadto ocieplają nasza szkołę, jest tak domowo i wesoło. Pewnie przyjadą już niedługo, ale o tym oczywiście zadecyduje mikołaj z „Miasta bez elektrośmieci”. Z pewnością dotrze do nas 6 grudnia. Miejmy nadzieję, że renifer Rudolf nie pomyli znowu kierunków :)