Loading


Przyjaciele Przyrody z „dwójki” informują

Rewelacyjnie rozwija się nasza akcja "Gołdap miastem bez elektrosmieci". Ponownie w tym roku szkolnym zapakowano odpadami ogromny samochód, który przyjechał do SP2 w Gołdapi z „Miasta bez elektrośmieci”.

Było ponad 60 dużych elektroodpadów takich jak pralki, chłodziarki, kuchenki, zamrażarki, odbiorniki telewizyjne. Mnóstwo było też elektrogratów o mniejszych gabarytach takich jak: drukarki, procesory, kserokopiarki (naliczyliśmy ich ponad 70) oraz trzy ogromne pudła drobiazgów (żelazek, frytkownic, lokówek, zegarów, świetlówek itp.)

Program „Miasto bez elektrośmieci” realizowany od kilku lat nadal budzi wielkie zainteresowanie. Do szkolnej ekodrużyny przy SP2 w Gołdapi stale dołączają nowi przyjaciele przyrody ze środowiska szkolnego, przedszkolnego, jak również osoby indywidualne oraz zakłady pracy.

Na zdjęciach ogromna jest ciuchcia z wagonami wyklejonymi z kuponów, które otrzymujemy jako szkoła. Niebawem kolejne kupony z Funduszu Oświatowego zamienią się w następne pufy-siedziska. Uwielbiamy na nich odpoczywać, ponadto ocieplają nasza szkołę, jest tak domowo i wesoło. Pewnie przyjadą już niedługo, ale o tym oczywiście zadecyduje mikołaj z „Miasta bez elektrośmieci”. Z pewnością dotrze do nas 6 grudnia. Miejmy nadzieję, że renifer Rudolf nie pomyli znowu kierunków :)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!