Loading


GRABOWO. 7 listopada w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie obchodzony był Dzień Postaci z Bajek. Głównymi adresatami tego wydarzenia byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy chętnie „odwiedzają” jeszcze ten magiczny świat.

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z opiekunem zajęć świetlicowych, odwiedzili bibliotekę szkolną, by wziąć udział w rozmowie na temat ulubionych bohaterów znanych i lubianych przez nich bajek. Otrzymali do ułożenia puzzle tematyczne, które stały się inspiracją do snucia opowieści. Spotkanie pozwoliło połączyć zabawę i naukę, gdyż dzieci przećwiczyły w ten sposób układanie wydarzeń w ciągu przyczynowo – skutkowym, poznały najważniejsze wartości przekazywane przez baśnie, zauważyły same, że dobro zawsze w nich zwycięża. Każda grupa opowiadała historię wybranej postaci z bajki, wykazując się dużym obeznaniem treści czytanych przez nie książek, jak również znajomością filmów rysunkowych.

Ulubieni bohaterowie baśni zagościli na chwilę w naszej bibliotece.

SP w Grabowie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!