Loading


GRABOWO. Dni profilaktyki w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie stały się tradycją i są stałym elementem zaplanowanej profilaktyki. 22 listopada odbył się w naszej szkole drugi w tym roku szkolnym Dzień profilaktyki, tym razem pod hasłem „Dialog przeciw uzależnieniom”. Warsztaty profilaktyczne na ten temat, skierowane były do uczniów z klas 4-7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum. Uczniowie z klas 4-6 uczestniczyli w warsztatach pt. „Uzależnienia. Fakty i mity.” Dla uczniów z klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum został wybrany temat „Nałóg – przegrane życie”. Tematyka warsztatów dostarczyła uczniom wiedzy na temat procesu uzależnień, zwracała uwagę na konieczność dbania o własne zdrowie, a także uświadamiała konsekwencje sięgania po substancje uzależniające, psychoaktywne w młodym wieku. Warsztaty dla uczniów przeprowadził trener z Centrum Edukacji i Profilaktyki Dialog z Krakowa. Dzień profilaktyki w szkole zorganizowała pedagog Zofia Frydecka. Wszystkie powyższe działania zostały sfinansowane przez gminę Gołdap w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2017.

Zofia Frydecka

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!