Loading


GOŁDAP. Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono dzień 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości. Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach.

Klasa 1c ze Szkoły Podstawowej nr 3 celebrując dzień życzliwości zaprosiła na wspólne zajęcia przedszkolaki z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Dzięki życzliwości, doskonałej współpracy oraz wzajemnym zrozumieniu dla własnych słabości, dzieci wykonały fantastyczne prace plastyczne. Życzliwość miała tak niezwykłą moc, że wytworzyła miłą atmosferę, dała wiele radości oraz pomogła w realizacji przydzielonych zadań. Wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka sprawiły, że działania dzieci dały im ogromną satysfakcję z tego co zrobiły.

Dziękuję dzieciom ora paniom wychowawczyniom za współpracę, miłą atmosferę oraz słodki poczęstunek.

Iwona Poreda

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!