Loading


GRABOWO. „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek...” - taka myśl przewodnia towarzyszyła nam w przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niemal cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie uczciła to najważniejsze dla nas Polaków wydarzenie podczas uroczystego apelu, który miał miejsce w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczął wspólnie odśpiewany hymn państwowy w obecności pocztu sztandarowego. Następnie starsi uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający drogę naszego kraju, która wiodła do niepodległości. Przypomnieliśmy sobie, kiedy i w jaki sposób nasze państwo utraciło wolność oraz z jakim poświęceniem nasi przodkowie walczyli o jej odzyskanie. Była to doskonała lekcja historii, którą podsumował tekst pięknie odśpiewanej „Roty”.

Po apelu wystąpiła pani wicedyrektor, która utwierdziwszy się najpierw, że wszyscy uczniowie wiedzą, jakie święto jutro obchodzimy, zakończyła część oficjalną. Następnie poprosiła o zabranie głosu panią pedagog, która wręczyła nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie „Na skrzydłach przyjaźni” w ramach realizowanej w szkole ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” i dyplomy dla wolontariuszy udzielających się w akcji „Podziel się dobrym posiłkiem”. Także uczniowie, biorący udział w szkolnym konkursie plastycznym „Jan Paweł II i dzieci” otrzymali dyplomy z rąk pani katechetki.

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole nie zamknęły się jedynie w sali gimnastycznej. Nasz szacunek dla tradycji narodowych było bowiem widać przez cały dzień, gdyż wszyscy uczniowie i nauczyciele dla upamiętnienia rocznicy nosili kotyliony, które podkreślały galowe stroje. „Dzień kotylionów” był bowiem kolejnym etapem konkursu „Superklasa” organizowanego w bieżącym roku szkolnym przez samorząd uczniowski.

SP w Grabowie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie