Loading


GALWIECIE. „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” to program, do którego przystąpili uczniowie klasy 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach.

31 października siódmoklasiści w roli dobrych piratów postanowili zabrać pierwszaków na Książkolandię - wyspę wartości takich jak przyjaźń, szacunek, uczciwość, życzliwość, pokój na świecie. Razem z dziećmi poszukiwali ukrytego skarbu. Uczniowie klasy siódmej przekazali najmłodszym, że prawdziwym skarbem każdego człowieka są książki. Kto czyta jest bogaty, bo dużo wie i umie. Książki uczą nas jak być wartościowym człowiekiem.

Tego dnia pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, zatem dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej.

„Ważne jakim jesteś człowiekiem, jaki masz system wartości.”

Ten system wartości ukazany jest w bajkach, opowiadaniach, które starsi uczniowie naszej szkoły czytają najmłodszym za pomocą Magicznego Teatrzyku Kamishibai (teatru ilustracji). Jest to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci.

Z teatrzykiem Kamishibai zapoznaliśmy również grupę pięciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi, które w skupieniu słuchały prezentowanych opowieści, a ich uwagę przykuły ciekawe ilustracje.

SP Galwiecie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie