Loading
 
 
 
 


GALWIECIE. „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” to program, do którego przystąpili uczniowie klasy 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach.

31 października siódmoklasiści w roli dobrych piratów postanowili zabrać pierwszaków na Książkolandię - wyspę wartości takich jak przyjaźń, szacunek, uczciwość, życzliwość, pokój na świecie. Razem z dziećmi poszukiwali ukrytego skarbu. Uczniowie klasy siódmej przekazali najmłodszym, że prawdziwym skarbem każdego człowieka są książki. Kto czyta jest bogaty, bo dużo wie i umie. Książki uczą nas jak być wartościowym człowiekiem.

Tego dnia pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, zatem dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej.

„Ważne jakim jesteś człowiekiem, jaki masz system wartości.”

Ten system wartości ukazany jest w bajkach, opowiadaniach, które starsi uczniowie naszej szkoły czytają najmłodszym za pomocą Magicznego Teatrzyku Kamishibai (teatru ilustracji). Jest to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci.

Z teatrzykiem Kamishibai zapoznaliśmy również grupę pięciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi, które w skupieniu słuchały prezentowanych opowieści, a ich uwagę przykuły ciekawe ilustracje.

SP Galwiecie