Loading


BOĆWINKA. W związku z dniem Wszystkich Świętych, nasi uczniowie wraz z wychowawczynią odwiedzili pomnik poległych w czasie I wojny światowej i zapalili znicze w hołdzie poległym.

Pomniki poświęcone mieszkańcom Prus Wschodnich, którzy zginęli w czasie I wojny światowej, stawiono we wszystkich miastach i większych wsiach. Z jednej strony miały przypominać poległych, z drugiej stanowiły element propagandowy, świadczący o jedności Mazur i Warmii z Niemcami. Obok pomnika jest obelisk poświęcony Paulowi. Inskrypcja nieczytelna.

napis na pomniku:
Den Heldentod fürs Vaterland starben im Weltkriege 1914-19
Polegli bohaterska śmiercią za ojczyznę w czasie Wojny Światowej 1914-1918

Hermann Fronzeck, Rudolf Fronzeck, Hugo Kunkel, Oskar Gronau, Emil Meyhofer, Hermann Przykopanski, Karl Salewski, Hermann Salewski, Eduard Moritz, Heinrich Moritz, Rudolf Fronzeck, Fritz Wensack, August Plettner, Karl Plikat, Fritz Pletzer, Emil Pichot, Franz Bonalus, August Jeworowski, Gustav Hempel, Franz Burba

źródło: Internet

SP w Boćwince

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie