Loading


GOŁDAP. Wszystkie dzieci kochają zwierzęta, lecz nie zawsze wiedzą, jak się nimi opiekować. Wycieczka do gabinetu pani weterynarz Małgorzaty Waśkiewicz-Karpińskiej pozwoliła przedszkolakom pogłębić wiedzę na ten temat.

Pod koniec października grupa ,,żółwików" wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Pani weterynarz opowiedziała na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta tak jak ludzie też chorują, wymagają pomocy i leczenia. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować, gdy spotkamy chore zwierzątko. Miały okazję zwiedzić pomieszczenia gabinetu weterynaryjnego i dowiedziały się, do czego służą znajdujące się w nim urządzenia.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich przedszkolaków były kotki będące pod opieką weterynarii i oczekujące na nowy dom. Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak pani Małgorzata karmiła je mlekiem z małej buteleczki. Następnie przedstawiła dzieciom swojego pieska i pokazała zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w gabinecie. Wszystkie dzieci były zachwycone atrakcjami przygotowanymi przez panią weterynarz. Z pewnością wspomnienia z tego wyjątkowego dnia na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

Warto wspomnieć, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Jest to nie tylko okazja do docenienia naszych pupili, tych małych i tych dużych. To również dobry czas do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym. Dlatego w oddziałach przedszkolnych w SP3 w grupie ,,żółwików" przeprowadzono zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.. Zebrane dary zostały przekazane pani weterynarz Małgorzacie Waśkiewicz- Karpińskiej podczas wizyty przedszkolaków. W ramach podziękowania za udział w akcji dzieci otrzymały odznakę ,,przyjaciela zwierząt".

Serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom i ich rodzicom za aktywne włączenie się do akcji, a pani Małgorzacie Waśkiewicz-Karpińskiej za poświęcony czas i przekazanie karmy do schroniska dla potrzebujących zwierząt.

wychowawczynie: Sylwia Forysiak-Kondratowicz i Anita Grzymała
SP3 w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie