Loading
 

GOŁDAP. Wszystkie dzieci kochają zwierzęta, lecz nie zawsze wiedzą, jak się nimi opiekować. Wycieczka do gabinetu pani weterynarz Małgorzaty Waśkiewicz-Karpińskiej pozwoliła przedszkolakom pogłębić wiedzę na ten temat.

Pod koniec października grupa ,,żółwików" wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Pani weterynarz opowiedziała na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta tak jak ludzie też chorują, wymagają pomocy i leczenia. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować, gdy spotkamy chore zwierzątko. Miały okazję zwiedzić pomieszczenia gabinetu weterynaryjnego i dowiedziały się, do czego służą znajdujące się w nim urządzenia.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich przedszkolaków były kotki będące pod opieką weterynarii i oczekujące na nowy dom. Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak pani Małgorzata karmiła je mlekiem z małej buteleczki. Następnie przedstawiła dzieciom swojego pieska i pokazała zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w gabinecie. Wszystkie dzieci były zachwycone atrakcjami przygotowanymi przez panią weterynarz. Z pewnością wspomnienia z tego wyjątkowego dnia na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

Warto wspomnieć, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Jest to nie tylko okazja do docenienia naszych pupili, tych małych i tych dużych. To również dobry czas do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym. Dlatego w oddziałach przedszkolnych w SP3 w grupie ,,żółwików" przeprowadzono zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.. Zebrane dary zostały przekazane pani weterynarz Małgorzacie Waśkiewicz- Karpińskiej podczas wizyty przedszkolaków. W ramach podziękowania za udział w akcji dzieci otrzymały odznakę ,,przyjaciela zwierząt".

Serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom i ich rodzicom za aktywne włączenie się do akcji, a pani Małgorzacie Waśkiewicz-Karpińskiej za poświęcony czas i przekazanie karmy do schroniska dla potrzebujących zwierząt.

wychowawczynie: Sylwia Forysiak-Kondratowicz i Anita Grzymała
SP3 w Gołdapi