Loading


GOŁDAP. Do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas trzeciej i czwartej Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi przygotowywali się cały tydzień. Powtarzali tabliczkę mnożenia jednocześnie bawiąc się przy nauce. 29 września odbył się sprawdzian „tabliczkowej wiedzy”. Czas był krótki: 3 minuty, a zadań pięć. Każdy, kto bezbłędnie rozwiązał wszystkie przykłady otrzymał certyfikat i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. To nie koniec. Były też rebusy, łamigłówki i krzyżówki. Wymagały myślenia i kreatywności. Stanowiły dobrą rozrywkę.

ŚDTM odbywał się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Czwartoklasiści pod opieką nauczycielki matematyki sprawdzali umiejętność rachunków pamięciowych gimnazjalistów. Większość uczestników zdała i otrzymała z rąk młodszych kolegów odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia, a tym którzy się pomylili, czwartoklasiści podarowali tabliczkę mnożenia.

Zabawa tak jak bajka może kończyć się morałem: wiedzę nie tylko zdobywaj, ale i utrwalaj!

koordynatorki: Alicja Komorowska i Wioletta Pietrołaj

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!