Loading


GRABOWO. 21 września w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie odbył się pierwszy w tym roku szkolnym dzień profilaktyki. „Dialog przeciw przemocy i agresji” - pod tym hasłem upłynął on w naszej szkole. Dzieci z oddziału 5-latków, zerówki oraz uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska”. Jego treść miała głębokie przesłanie a mianowicie, że w kontaktach z innymi nie można uciekać się do przemocy. Spektakl przedstawili aktorzy z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku.

W klasach 4-7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne. „Czy dokuczanie jest przemocą?” to temat zajęć, które wybrano dla uczniów z klas 4-6. Klasa 7 oraz 2 i 3 gimnazjum uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych na temat „Wulgaryzmy – nie tylko pięścią stosujesz przemoc”.

W ramach dnia profilaktyki w szkole odbyło się również szkolenie dla nauczycieli oraz spotkanie profilaktyczne dla rodziców. Tym razem tematem warsztatów dla rodziców był „Wpływ przemocy domowej na funkcjonowanie rodziny”.

Warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli przeprowadzone zostały przez trenera z Centrum Edukacji i Profilaktyki Dialog z Krakowa. Dzień profilaktyki w szkole zorganizowała pedagog Zofia Frydecka. Wszystkie powyższe działania zostały sfinansowane przez gminę Gołdap.

Zofia Frydecka,
SP w Grabowie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!