Loading


GRABOWO. Poczytajmy wspólnie! Takie hasło towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie w piątek, 29 września podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Obchody tego dnia zostały zorganizowane wspólnie z filią biblioteczną w Grabowie i to właśnie biblioteki były miejscem wspólnego głośnego czytania, które jak wiadomo rozwija wyobraźnię, wzbogaca nasze słownictwo i pozwala na sprawdzenie umiejętności głośnego czytania.

Gimnazjaliści wspólnie z polonistką udali się do grabowskiej filii Biblioteki Publicznej, gdzie wysłuchali przygotowanej przez panią Lucynę Świerzbin prelekcji na temat życia i twórczości Josepha Conrada (właściwie Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego), angielskiego pisarza i publicysty, który miał polskie pochodzenie. Łącząc dwie ważne sprawy, czyli obchody dnia czytania i uczczenie patrona roku 2017, gimnazjaliści mieli okazję aktywnie uczestniczyć w ciekawej lekcji bibliotecznej. Uczniowie chętnie odczytali fragmenty prozy Josepha Conrada, zwracając szczególną uwagę na jego styl i poruszane przez niego tematy. Natomiast młodsi uczniowie odczytali fragmenty literatury dziecięcej w szkolnej bibliotece oraz wykonali plakaty propagujące wspólne głośne czytanie.

Warto czytać, a jak się okazuje wspólne czytanie to mile spędzony czas, zatem czytajmy wspólnie częściej.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!