Loading


GOŁDAP. Od początku września gołdapscy policjanci odwiedzają dzieci w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” i „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”. Spotkania z najmłodszymi mają na celu przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, w szczególności podczas przechodzenia przez drogę.

22 września funkcjonariusze gołdapskiej komendy policji gościli w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi oraz w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, gdzie wspólnie z uczniami omówili właściwe zachowania na drodze. Przypomnieli również, jak ważne są elementy odblaskowe, szczególnie w porze jesienno-zimowej.

Również przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyły w lekcji o bezpieczeństwie. Spotkania 4 i 5-latków z policjantkami odbyły się w przedszkolu, gdzie dzieci z uwagą przysłuchiwały się radom dotyczącym bezpiecznego zachowania na drodze, noszenia odblasków i właściwej reakcji w stosunku do osoby obcej. Policjantki do zajęć wykorzystały edukacyjny „autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwił dzieciom poznanie i przyswojenie podstawowych zasad bezpiecznej jazdy i poruszania się po drodze.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!