Loading


GRABOWO. To, co stało się w Warszawie 43 lata temu, dotyczy nie tylko warszawiaków, ale wszystkich Polaków. Warszawa była i jest stolicą państwa polskiego. Dlatego też historię największego zrywu niepodległościowego podczas trwania II wojny światowej powinni znać również ci, którzy mieszkają daleko poza Warszawą.

19 czerwca uczniowie naszej szkoły zwiedzili bardzo interesujące ekspozycje prezentowane w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uważnie słuchali przekazu pań przewodniczek, które wprowadziły młodzież w realia życia w okupowanej stolicy. Starały się w przystępny sposób przedstawić przyczyny, przebieg i skutki powstania warszawskiego. Uczniowie słuchali także nagrań relacji uczestników powstania, oglądali zdjęcia, fragmenty kronik. Mogli też wypróbować broń powstańczą. Mowa była również o gehennie getta warszawskiego i powstaniu, które wybuchło tam w kwietniu 1943 roku.

Po wizycie w muzeum uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście, by podziwiać odbudowane po wojnie najważniejsze zabytki Warszawy, m. in. Zamek Królewski, Katedrę św. Jana, Kolumnę Zygmunta.

Wycieczka do Warszawy była ważną lekcją historii naszego państwa.

ZS w Grabowie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie