Loading


GOŁDAP. „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.” - sentencja marszałka Józefa Piłsudskiego była mottem spotkania młodzieży CKiW OHP w Gołdapi z płk. dr. inż. Władysławem Krajewskim - prezesem oleckiego oddziału Związku Piłsudczyków RP.

Prelekcja odbyła się w ramach podpisanego porozumienia o wzajemnej współpracy w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej młodzieży oraz pielęgnacji tradycji patriotycznych i demokratycznych. Pan pułkownik w niezwykle barwny i emocjonujący sposób upowszechniał wiedzę o działalności i zasługach marszałka Józefa Piłsudskiego. Krzewił wśród młodzieży zasady patriotyzmu i miłości do ojczyzny ukazując niezwykle ważną rolę obywatelskiego wychowania.

Żywa lekcja historii wywarła wrażenie zarówno na uczestnikach jak i na kadrze wychowawczej.

Radosław Gawryluk

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie