Loading


POGORZEL. Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. 2 maja to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Dzień ten poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych. Rozpoczęliśmy to spotkanie od dośpiewania hymny państwowego. Uczniowie klasy I i II przygotowali montaż słowno-muzyczny mającą na celu przybliżyć te trudne zagadnienia pozostałym uczniom. Pieśni patriotyczne podkreśliły podniosły charakter tego spotkania. Młodsze dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą symboli narodowych. Dzięki inscenizacji wszyscy uświadomiliśmy sobie, że przed nami nie tylko długi weekend, lecz także święta państwowe, podczas których powinniśmy przypominać sobie o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

Karolina Rytelewska, Dorota Kibitlewska
Szkoła Podstawowa w Pogorzeli

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie