Loading


GOŁDAP. „Niezwykła podróż do świata filozofii” to tytuł przedstawienia, które odbyło się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w ramach projektu „ Kocham i znam swoją Ojczyznę”.

Uczniowie klas 4a i 6c pod opieką Karoliny Rzędzian i Krystyny Czarniewskiej, w ciekawy i przystępny sposób opowiedzieli o filozofii i zaprezentowali sylwetki znanych filozofów tj. Sokratesa, Arystotelesa czy Platona.

Najwięcej uwagi poświęcono postaci Immanuela Kanta. Uczniowie przedstawili życiorys uczonego oraz wyjaśnili jego związki z Gołdapią. Wielu młodych widzów z zaskoczeniem przyjęło fakt, że taki znany i ceniony człowiek odwiedził kiedyś nasze miasto i na pamiątkę tego wydarzenia postawiono mu pomnik, który znajduje się na ulicy Lipowej.

Była to wyjątkowa podróż w świat filozofii i historii Gołdapi, a co najważniejsze, podobała się zgromadzonej publiczności.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!