Loading


BOĆWINKA. 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To proekologiczne święto ma uświadomić wszystkim, jak bardzo jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy. Z tej okazji 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Boćwince odbyła się inscenizacja pt. „Śmieciu precz” w wykonaniu uczniów klas III, V, VI pod kierunkiem pani Katarzyny Artemiuk. Dzieci przedstawiły problemy związane z zanieczyszczaniem środowiska oraz wyjaśniły jak o nie dbać.

Następnym punktem programu był quiz ekologiczny pod hasłem „Recykling daje owoce”, przygotowany przez panią Beatę Zajkowską. Każdy uczeń wybierał jajko niespodziankę, w której znajdowały się zasady młodego ekologa lub szansa na wygraną. Quiz odbył się w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole i klasa 0, klasy I-III oraz klasa IV. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy ekologicznej. Każdy uczestnik otrzymał drobne nagrody za udział w konkursie. Przedszkolaki namalowały jak mogą pomóc naszemu środowisku.

Ogłoszono też zwycięzców konkursu ekologicznego pt. „Wyczaruj cuda z odpadów”:
  I miejsce: Martyna Wiazowska – klasa II
  II miejsce: Maciej Wójtowicz – klasa 0
  III miejsce: Julia Radzewicz – klasa III
  wyróżnienia: Karolina Bąk- klasa IV, Weronika Kalinowska – klasa VI.

Na koniec uroczystości uczniom zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Przyrody „Olimpus”.

SP w Boćwince

 

 

logowanie