GRABOWO. 14 marca w Zespole Szkół w Grabowie przez nauczycieli matematyki został zorganizowany Dzień liczby Pi. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Na początku uczniowie klasy 3b gimnazjum zaprezentowali swoim młodszym kolegom sposób obliczenia przybliżonej wartości liczby π. Następnie odbyły się konkursy i zabawy: rzut woreczkiem na magiczną odległość 3,14m, rozwiązywanie pi-rebusów, testu czy też wypisywanie jak największej ilości słów rozpoczynających się na liter pi. Rozstrzygnięte zostały również konkursy ogłoszone tydzień wcześniej na napisanie wiersza o liczbie π, wykonanie prezentacji oraz zapamiętanie jak największej ilości cyfr występujących w rozwinięciu dziesiętnym liczby π.

Najwięcej cyfr po przecinku zapamiętała uczennica klasy drugiej gimnazjum Aleksandra Sikorska, której udało się wymienić bezbłędnie 116 cyfr.

Konkurencje były punktowane i klasy, które zdobyły największą ilość punktów otrzymały w nagrodę słodycze. Była to klasa 4 i 3b. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili.

Małgorzata Abramowicz, Grażyna Pietruszewska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.