
JABŁOŃSKIE. W naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy andrzejki - wieczór wróżb i zabaw. Uczniowie starszych klas wcielili się w rolę wróżbitów i przygotowali swoje stoiska. Były cukierki i ciasteczka z wróżbami. Jednak aby je dostać trzeba było wykonać rozkaz, który nie zawsze okazywał się prosty np. trzeba było wypić łyżeczkę kwasku cytrynowego albo zrobić dziesięć przysiadów. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta mogli poznać imię swojego ukochanego lub ukochanej oraz przyszłość ukrytą w gwiazdach.
Kolejnym punktem imprezy były układy taneczne do piosenek: Elektrisk, Treat You Better oraz Ju Ju on that beat dance. Wykonały je bardzo odważne uczennice: Weronika Brodowska i Patrycja Słabińska. Następnie uczniowie klasy piątej przy akompaniamencie gitary wspaniale zaśpiewali wybrane przez siebie piosenki: Kaktus i Bałkanica. Wszystkie występy spotkały się z gromkimi brawami.
Wieczór wróżb zakończył się dyskoteką. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie ulubionej muzyki, śmiechu było co niemiara. Magiczny klimat dało się odczuć m.in. dzięki przepięknej scenografii i kolorowym, migającym światełkom.
Szkoła Podstawowa w Jabłońskich














Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.