POGORZEL. Drzewa w pierwszej kolejności kojarzą się z lasem. Jednak również na terenach wiejskich odgrywają one ważną i często niedocenianą rolę. Klub Gaja organizując tegoroczne „Święto Drzewa – wśród pól” chce zachęcić mieszkańców z terenów wiejskich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony zadrzewień śródpolnych.

10 października odwiedził nas przyjaciel naszej szkoły Henryk Bazylewicz z Nadleśnictwa w Gołdapi. Wytłumaczył nam, jak rozróżnić drzewa od krzewów oraz obejrzeliśmy film edukacyjny „Drewno-ekosurowiec”. Następnie pod okiem pana Henryka posadziliśmy tuje oraz pnącza, które pięknie oplotą nasz szkolny płot. Poniedziałkowa pogoda była idealna, kropił deszcz więc mamy nadzieję, że nasze nasadzenia się przyjmą.

Monika Wojtala-Taudul
Szkoła Podstawowa w Pogorzeli

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.