
GRABOWO. 24 maja był dniem profilaktyki w Zespole Szkół w Grabowie. Tego dnia od pierwszej lekcji odbywały się warsztaty profilaktyczne dla uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Tym razem tematem była tolerancja. Na warsztatach pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy” poruszane były treści, których celem było rozwijanie postaw tolerancji, przeciwdziałanie wszelkim przejawom dyskryminacji, promowanie przyjaznego nastawienia do ludzi, postaw wolnych od uprzedzeń i agresji. W dalszej części odbyła się wywiadówka profilaktyczna. Warsztat dla rodziców „Porozmawiajmy o emocjach” dotyczył znaczenia modelowania, jak zachowanie dorosłych wpływa na zachowanie dzieci, poruszał również problem bezpieczeństwa dzieci w cyberprzestrzeni. W ramach dnia profilaktyki w szkole odbyło się również szkolenie dla nauczycieli. Wszystkie warsztaty prowadził psycholog-trener z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych z siedzibą w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Była to kontynuacja takiej formy profilaktyki w szkole, rozpoczętej 29 kwietnia 2016r. dla uczniów najmłodszych. Tego dnia odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Dwa skrzaty, dwa światy czyli przygody Pysia i Margolci” zaprezentowany przez Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku. Spektakl obejrzały dzieci z oddziału „0” oraz uczniowie z klas I–III szkoły podstawowej. Jego tematyka i treść również promowała postawę tolerancji, postawę wolną od dyskryminacji ze względu na daną cechę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, mogły wziąć w nim udział, wyrazić swoje zdanie i uczucia związane z tym tematem. Działania profilaktyczne w szkole zorganizowała pedagog Zofia Frydecka. Koszty realizacji tych działań zostały pokryte ze środków gminy Gołdap.
12 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się kiermasz charytatywny, który po raz kolejny pokazał, jak wielką siłę ma wspólne działanie.
Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.