
GOŁDAP. W ramach Wolontariatu Europejskiego Programu „Erasmus +” Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi realizuje projekt pt. "Przystanek Gołdap". W przedsięwzięciu uczestniczą dwie wolontariuszki z Hiszpanii: Atteneri Farina-Garcia oraz Rocio Morenate, które przez pół roku będą poznawać polską kulturę, tradycje kulinarne oraz zwyczaje. Wezmą one udział również w lekcjach języka polskiego prowadzonych przez anglojęzycznego lektora.
Głównym celem projektu jest wsparcie kadry OHP w realizacji zadań statutowych oraz przeciwdziałanie marginalizacji społecznej młodzieży defawaryzowanej. Ważnym aspektem projektu jest poznanie przez jego uczestniczki specyfiki pracy w różnych gołdapskich instytucjach. W tym celu koordynator projektu nawiązał współpracę wolontarystyczną z dwiema gołdapskimi instytucjami tj. z Samorządowym Przedszkolem nr 1 w Gołdapi oraz Warsztatami Terapii Zajęciowej w Gołdapi.
Ewelina Nierwińska-Szoka, koordynatorka projektu




W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyły się kolejne zajęcia z fizyki w ramach projektu "Młodzi kreatywni". Uczniowie samodzielnie planowali i wykonywali doświadczenia z elektrostatyki.
6 listopada uczniowie klas 4a, 4b oraz 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na niezwykle ciekawą i pełną wrażeń wycieczkę do Ełku.
7 listopada w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wybitnej polskiej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jednej z osób należących do grona patronów Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.
8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Od lat z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi organizuje kiermasz i konkurs.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi odbyły się dwa uroczyste apele, które w piękny i wzruszający sposób przypomniały o drodze naszego narodu do wolności.
Co to był za dzień! Klasa piąta ze Szkoły Podstawowej w Boćwince zamieniła się w prawdziwych bogów greckich i wyruszyła w boską trasę po całej szkole, odwiedzając każdą klasę.
11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy 5-latków A przygotowały piękną część artystyczną, upamiętniającą to ważne wydarzenie w historii naszego kraju.
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas: 1A, 1B, 1C oraz 3A w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, będą realizować matematyczny projekt edukacyjny "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki".
W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w zajęciach poświęconych Józefowi Rotblatowi - polskiemu fizykowi i laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla.