
GOŁDAP. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy staja się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, już tradycyjnie jak co roku młodzież przygotowała jasełka dla pracowników Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu.
Tegoroczne przedstawienie „Jasełka, trochę pobożne” przygotowała młodzież z kl. Ig, Ie i IIa pod opieką B. Gojlik, E. Ruszewskiej i P. Magielnickiej. Tematem inscenizacji była walka między dobrem i złem. Po przedstawieniu publiczność nagrodziła uczniów gromkimi brawami, a dyrektor podziękowała młodzieży i przekazała im w imieniu wszystkich zgromadzonych życzenia udanych, radosnych świąt oraz odpoczynku i wyczekiwanych prezentów.
Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli gościom upominki: gwiazdki z wikliny papierowej, które przygotowywali wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Harcerze zaś przekazali na ręce pani dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju.



Uczniowie klasy 2A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w wewnątrzszkolnym konkursie kaligraficznym, który odbył się w wyjątkowej, świątecznej atmosferze przygotowań do świąt wielkanocnych.
Do 3 kwietnia do godziny 15:00 osoby zainteresowane objęciem stanowiska dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi mogły składać dokumenty w ogłoszonym przez zarząd powiatu konkursie.
W przedświątecznej atmosferze, pełnej radości i oczekiwania na Wielkanoc, w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.
Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi oraz rodziców uczniów, odbył się wczoraj w hali OSiR.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Młodzi Kreatywni".
20 marca dzieci z przedszkola w Boćwince radośnie pożegnały zimę, kultywując piękną, wieloletnią tradycję topienia marzanny.
Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód policjanta podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Przedszkolaki z Boćwinki przeżyły wyjątkową i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Wizyta była nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa.
Uczniowie SP5, którzy przyglądali się postaci Wisławy Szymborskiej, wzięli udział w konkursie na napisanie lepieja.
Zarząd Powiatu w Gołdapi ogłosił dziś nabór na jedno z kluczowych stanowisk w lokalnej oświacie. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.