
POGORZEL. W tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji „Szlachetna Paczka”. Przez prawie 3 tygodnie zbieraliśmy artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki oraz przybory szkolne. Pokój nauczycielski cały tonął w prezentach. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji, organizując między innymi bufet z domowymi wypiekami, a nauczyciele zbierali w swoim gronie pieniądze, ponieważ mieliśmy na liście zapotrzebowań spory zakup – nową wersalkę. Bufet i zbiórka pieniędzy przebiegły bardzo sprawnie, a z uzbieranych funduszy kupiliśmy jeszcze więcej prezentów niż zaplanowaliśmy. Wszystkim darczyńcom podczas akcji udzieliła się świąteczna atmosfera. Takie przedsięwzięcia uczą dzielenia się z ludźmi potrzebującymi pomocy, uczą wrażliwości i przede wszystkim działania w grupie. Uważam, że lekcja została zaliczona na 6.
Bezdomna Kartka to natomiast akcja, w której udział braliśmy kolejny raz. Kartki wykonywały dzieci na lekcjach plastyki oraz na zajęciach dodatkowych. Był to wspaniały czas, kiedy można wspólnie popracować dla szlachetnej idei. Dzieci przekazały kartki Marcinowi Białousowi – prezesowi Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi , organizatorowi akcji.
Koordynatorką akcji „Szlachetna Paczka” była Joanna Truchan, a akcji „Bezdomna Karta” Anna Milewska.
Pragnę podziękować tym uczniom, rodzicom, oraz wszystkim pracowniom szkoły, którzy zaangażowali się w akcje.
Monika Wojtala-Taudul
Szkoła Podstawowa w Pogorzeli







W Szkole Podstawowej w Boćwince wyjątkowy czas Bożego Narodzenia został uczczony w sposób niecodzienny i głęboko poruszający serca wszystkich zgromadzonych.
W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi dzieci z grup 5-latków B i C spotkały się dziś z pisarką Urszulą Raubą.
W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi grudzień upłynął pod znakiem twórczości Czesława Miłosza - wybitnego polskiego poety, laureata Nagrody Nobla.
Uczniowie klas 5b, 6b oraz 8b Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w tegorocznej edycji projektu "Lekcje o finansach".
10 grudnia przedszkolaki z Grabowa wyruszyły na poszukiwania świętego mikołaja. Ich wędrówka zaprowadziła je do rancza w Sobolach, gdzie czekała wyjątkowa niespodzianka - spotkanie z samym mikołajem.
Od początku grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich intensywnie pracowali nad inicjatywą poświęconą życiu i twórczości Czesława Miłosza, jednego z patronów szkoły.
W przedszkolu w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie dzieli miały okazję poznać bliżej zawód policjanta. O kulisach tej pracy opowiadał tata jednego z przedszkolaków.
8 grudnia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyły się wyjątkowe mikołajki. Tego dnia przedszkole odwiedził mikołaj wraz z elfem.
W piątek uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich świętowali mikołajki. Tego dnia naszych uczniów odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość - święty mikołaj.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince znowu razem z Fundacją "Gdy liczy się czas" pomagają dzieciom chorym onkologicznie.