
GOŁDAP. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” - montaż słowno-muzyczny pod takim właśnie tytułem przedstawili uczniowie klasy IIc z SP3. Piękna dekoracja adekwatna do tematu czyli bezpiecznego ruchu drogowego, przyciągała wzrok, a szybkie, rytmiczne piosenki łatwo wpadały w ucho i zachęcały do zabawy widownię. Dzieci w bardzo przystępny sposób przypomniały jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, wprowadziły w świat znaków drogowych, mówiły o tym jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza teraz podczas jesiennej szarugi. Pięknego i pouczającego występu młodym artystom pogratulowała policjantka Marta Andruczyk oraz dyrektor szkoły Leszek Retel. Na widowni byli również rodzice naszych małych artystów, którym występ bardzo się podobał. Po występie wszystkie klasy pierwsze zostały obdarowane znaczkami odblaskowymi. Następnie troje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych za prace plastyczne w konkursie organizowanym przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Nagrody otrzymali: Roksana Puchalska z kl. Ia ,Olga Dajer z kl. IIIa i Martyna Połuboczek z kl. IIe. Nagrodzonym gratulujemy! Dzieci do występu przygotowały M. Zadroga i P. Pietrzak, nad oprawą muzyczną czuwał K. Jurewicz.
Alicja Kłoczko, wychowawczyni klasy IIc


































Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.
Zima to szczególnie trudny czas dla ptaków, dlatego uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję dokarmiania ptaków.