
GOŁDAP. 20 czerwca klasa 1e z „trójki" obchodziła Święto Rodziny. Z tej okazji dzieci wspólnie z wychowawczynią i rodzicami przygotowali imprezę w plenerze. Spotkanie odbyło się przy leśniczówce w lesie Kumiecie.
Impreza rozpoczęła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Po posiłku nastał czas wesołych zabaw i konkursów. Było bieganie w workach, przeciąganie liny, rzucanie do celu, a także bieg z jajkiem na łyżce i wyścigi w parach na trzech nogach. Zwycięscy zostali nagrodzeni kolorowymi medalami. Ostatnią zabawą była gra w dwa ognie, którą najpierw rozegrały dzieci z rodzicami, a następnie rodzice zagrali z rodzicami. Było naprawdę wesoło.
Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały rodzicom kilka piosenek, wręczyły wykonane przez siebie upominki i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Rodzice nagrodzili występy dzieci brawami. Niektórzy byli bardzo wzruszeni.
Szczególne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz za całoroczną pracę w klasowej radzie rodziców składam Beacie Jaworowskiej i Monice Bidzie.
Jolanta Naumowicz-Repucha

























W klasach: 5a, 5c oraz 6c Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, odbyły się lekcje w ramach projektu "Lekcja o finansach".
19 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyły się obchody kampanii "Dzieciństwo bez przemocy", realizowanej pod symbolem pomarańczowej wstążki.
W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyły się kolejne zajęcia z fizyki w ramach projektu "Młodzi kreatywni". Uczniowie samodzielnie planowali i wykonywali doświadczenia z elektrostatyki.
6 listopada uczniowie klas 4a, 4b oraz 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na niezwykle ciekawą i pełną wrażeń wycieczkę do Ełku.
7 listopada w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wybitnej polskiej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jednej z osób należących do grona patronów Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.
8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Od lat z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi organizuje kiermasz i konkurs.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi odbyły się dwa uroczyste apele, które w piękny i wzruszający sposób przypomniały o drodze naszego narodu do wolności.
Co to był za dzień! Klasa piąta ze Szkoły Podstawowej w Boćwince zamieniła się w prawdziwych bogów greckich i wyruszyła w boską trasę po całej szkole, odwiedzając każdą klasę.
11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy 5-latków A przygotowały piękną część artystyczną, upamiętniającą to ważne wydarzenie w historii naszego kraju.