GOŁDAP. 19 czerwca w Gimnazjum nr 1 odbył się finałowy konkurs edukacji obywatelskiej KOSS - Liga Mistrzów. Przez cały rok szkolny 85 uczniów klas drugich rywalizowało w konkursie wiedzy i umiejętności obywatelskich. Do finału awansowały dwie drużyny: Czerwone Flamingi z kl. 2a i Fajne Mopsy z kl. 2e. Mecz finałowy miał formę otwartego aktywnego konkursu z udziałem publiczności. Gościem finału był burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. Na początku życzył uczniom udanego występu, a potem przez dwie godziny kibicował. Brał udział w pracach jury. Wśród gości obecna była dyrektor Bożena Kalinowska, główna fundatorka nagród w konkursie.

Uczniowie zmagali się z pytaniami, które w większości miały charakter zadaniowy, i to było najciekawsze dla zawodników oraz najbardziej widowiskowe dla widzów. Nie zabrakło emocji i wesołych momentów. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, a poziom uczestników był wyrównany do tego stopnia, że po głównej części pytań trzeba było rozegrać dogrywkę.

Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 zdobyła drużyna Czerwonych Flamingów w składzie: Klaudia Białecka, Beata Koloszewska i Patrycja Oszkinis. W konkursie w ciągu roku pomagał im rezerwowy Dawid Oberszt.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna Fajnych Mopsów w składzie: Karolina Jarzębowicz, Wiktoria Puńkowska i Julia Sala.

Trzecie miejsce zdobyli chłopcy z drużyny Obciach Kappa w składzie: Gabriel Andzulewicz, Eryk Aneszko i Piotr Stawiecki.

W konkursie prowadzona była też klasyfikacja indywidualna (uczniów, którzy zdobywali punkty na własny rachunek). Zwyciężczynią i zdobywczynią tytułu Superobywatela jest Karolina Jarzębowicz. Miejsca drugie i trzecie zajęły Wiktoria Puńkowska i Beata Koloszewska.

Na koniec finału wszyscy składali sobie gratulacje i pozowali do uroczystych zdjęć.

XIII edycja konkursu zakończyła się i liczymy, że w roku następnym w rywalizację zaangażuje się jeszcze więcej uczniów. Właściwie mamy tego pewność, gdyż konkurs obejmie klasy drugie i trzecie.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy i goście wynieśli z uroczystego finału dobre wrażenia, a burmistrz Tomasz Luto nie uzna tych dwóch godzin spędzonych w Gimnazjum za czas bezpowrotnie stracony.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.