
GOŁDAP. Dziś o 11.00 odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich. Był to dla uczniów ostatni dzień w tej szkole. Zwieńczeniem trzyletniej pracy było wręczenie świadectw z czerwonym paskiem, a także nagród w licznych konkursach przedmiotowych, zdobytych za osiągnięcia sportowe czy pracę w harcerstwie. Potem odbyła się akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem Ewy Sturlis. Na zakończenie wszyscy uczniowie rozeszli się po raz ostatni wraz z wychowawcami do klas.
Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem:
klasa 3A
- Ciołek Dawid 5,72
- Budzińska Edyta 5,44
- Ołów Edyta 5,44
- Poreda Konrad 5,39
- Pianka Izabela 5,12
- Oszkinis Marcin 4,89
- Kabat Bartłomiej 4,88
- Andruszkiewicz Eliza 4,83
- Kuśtowska Weronika 4,83
- Makarska Sandra 4,83
- Piech Filip 4,83
- Kamiński Maciej 4,78
- Stepanik Monika 4,78
klasa 3C
- Koronkiewicz Kornelia 5,06
- Świtkiewicz Kacper 4,78
klasa 3D
- Zapolnik Magda 5,67
- Szuliński Gabriel 5,44
- Racibor Adam 4,89
- Karolak Jakub 4,83
- Milewska Dominika 4,83
klasa 3 E
- Zawadzka Anna 4,78
- Czernicka Maria 4,76



























































12 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się kiermasz charytatywny, który po raz kolejny pokazał, jak wielką siłę ma wspólne działanie.
Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.