
GOŁDAP. Już po raz szósty w SP3 odbył się "Turniej ekologiczno-przyrodniczy. Przyjaciele przyrody". Ma on na celu propagowanie ekologii w połączeniu z dobrą zabawą. Konkurs rozpoczął się o godzinie 8.00 w sali gimnastycznej. Za jego organizację odpowiedzialne były: Wioletta Waraksa, Dorota Trzcińska, Urszula Masiulaniec i Marzena Zadroga.
Po oficjalnym rozpoczęciu zostały rozdane koperty z zadaniami oraz materiały do wykonania prac. Każda grupa wiekowa miała przydzielone inne zadanie:
5-latki
- Ekologiczna torba na prezent
- Pory roku - praca plastyczna
6-latki
- Pani Wiosna-projekt ubrania.
- Jestem odkrywcą przyrody-praca plastyczna.
I klasa
- Zwierzęta leśne z odpadów, surowców wtórnych
- Założenie kącika obserwacji przyrody
II klasa
- Ekologiczne drzewo z butelek po napojach
- Nasza Ziemia radosna, nasza Ziemia szczęśliwa - praca plastyczna
III klasa
- Ekologiczny przybornik dla klasy na rzeczy znalezione z surowców wtórnych
- Wykonanie koszulki dla ekozałogi
Na wykonanie prac dzieci miały 2,5 godziny. Wraz z opiekunami rozeszły się do klas, gdzie tworzyli swoje dzieła. O 10.30 wszyscy ponownie zebrali się w sali gimnastycznej. Tam jury w składzie: Agnieszka Iber, Katarzyna Boruc i Tomasz Waraksa oceniało prace. W tym samym czasie dzieci mogły podziwiać występ taneczny Marka Jurewicza. Potem była kolejna niespodzianka - przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Jurewicz zaprosił Toma i Jerry'ego. Wizyta postaci z bajek bardzo ucieszyła dzieci. Tom i Jerry wywijali na parkiecie, a Marek Jurewicz śpiewał piosenki: "Twist", "La Bamba" i " Ai se tu pego". Zadaniem dzieci było odgadnięcie w jakim języku jest każdy z utworów. Ku radości wszystkich Tom zaśpiewał "Ruda tańczy jak szalona".
Po zabawnym występie kota nastąpił czas na werdykt. Zwycięzcami zostały grupy: 5-latki B, 6-latki A, I A, II B i III C. Zarówno zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni.












Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.