
GOŁDAP. 17 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w roku szkolnym 2013/2014. Punktacją objętych zostało około 270 placówek, co jest rekordem i wynikiem doskonałym w skali krajowej. Jak zwykle były wyróżnienia w wielu kategoriach, ale przede wszystkim było to spotkanie osób kochających sport młodzieżowy. Byli najlepsi z najlepszych. Wszystkich powitał przewodniczący SZS na Warmii i Mazurach Wacław Wasiela, szczególnie gości honorowych: kuratora oświaty Grażynę Przasnyską i wiceprezesa Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Romana Kozińskiego. Podziękował nauczycielom wychowania fizycznego, dyrektorom szkół i przedstawicielom samorządów za wkład pracy, zaangażowanie, które przynosi coraz większe efekty. W różnych imprezach uczestniczy więcej szkół i jest to sukces największy, bo w sporcie na tym poziomie wynik, choć na pewno się liczy, nie jest najważniejszy. Mamy w regionie wielu bardzo zdolnych trenerów i wychowawców, którzy nie tylko realizują program, ale tryskają nowymi pomysłami, angażują w uprawianie kultury fizyczne rodziców, całe środowiska. Nowoczesna infrastruktura stwarza dodatkowe możliwości, które warto wykorzystać, a zależy to od kreatywności organizatorów i wzajemnych realizacji między szkołą a samorządem. Tam gdzie współpraca układa się dobrze, efekty są znakomite. Wszyscy oczywiście czekali na ogłoszenie wyników współzawodnictwa. Zaprezentowano czołowe dziesiątki, które uhonorowano pięknymi pucharami.
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi Leszek Retel z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Grażyny Przasnyskiej odebrał puchar za zajęcie 7 miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych. Szkoła już w zeszłym roku zaistniała na mapie województwa, zajęła wówczas 9 miejsce. W rankingu warmińsko-mazurskiego SZS w kategorii miast i gmin wysokie czwarte miejsce zajęło miasto Gołdap. Specjalną nagrodę „Organizatora Roku 2014" otrzymał Karol Chmielewski z Giżycka, kierownik naszego rejonu. Wszystkim nagrodzonym pogratulowała kurator Grażyna Przasnyska. Licząc na dalszą współpracę życzyła uczestnikom spotkania zdrowych świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.
Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.