
GOŁDAP. 9 października dzieci z oddziału pięciolatków A z SP3 wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Gołdap. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć w lesie, a ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom.
W sali edukacyjnej nadleśnictwa przedszkolaki spotkały się z Agnieszką Iber oraz Angeliką Kramkowską , które przygotowały dla dzieci ciekawą prezentację na temat darów jesieni oraz sposobu przygotowania się zwierząt do zimy. Dzieci miały okazję zobaczyć jakie tropy zostawia wiewiórka. Zanim udały się do lasu obejrzały bajkę, która przypomniała im, w jaki sposób należy prawidłowo zachowywać się w lesie. Przedszkolaki z ciekawością obserwowały las w jego jesiennej krasie, gromadziły dary lasu, aby po powrocie móc je umieścić w kąciku przyrody. Spacer miał swoje zakończenie na polanie przy leśniczówce, gdzie czekały na dzieci ognisko i kiełbaski. Dzieci doświadczyły lasu jako bogatego źródła wiedzy o świecie przyrodniczym oraz ciekawego miejsca spędzania czasu wolnego w ruchu.
Po smacznym posiłku i zabawach z wychowawczynią szczęśliwe przedszkolaki wróciły do szkoły. Dzieci oraz wychowawczyni dziękują paniom z nadleśnictwa za zorganizowanie ciekawych i pouczających zajęć.
Małgorzata Stankiewicz
















Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.