
KONIKOWO. W ramach realizacji treści przyrodniczych uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych SP3 uczestniczą w cyklicznych zajęciach organizowanych na terenie gospodarstwa państwa Anny i Krzysztofa Jurewiczów w Konikowie. Tym razem uczniowie klasy 1b i 1c udali się na wykopki. Na początku dzieci zostały zapoznane z historią ziemniaka i tradycjami związanymi z wykopkami. Następnie wyposażeni w wiaderka, kalosze i dobry humor udali się na pole. Po pracy czekała na nich niespodzianka – ognisko. Piekliśmy kiełbaski i oczywiście ziemniaki. Częstowano nas pysznym kompotem i sękaczem. Była też chwila czasu na zabawę i oglądanie zwierząt, których w tym gospodarstwie jest mnóstwo. Z zebranych przez dzieci ziemniaków, panie kucharki z naszej szkolnej kuchni oraz mamy przyrządziły pyszną babkę ziemniaczaną.
Tematem kolejnych zajęć były warzywa i ich znaczenie dla naszego zdrowia. Uczestniczyły w nich dzieci z oddziału przedszkolnego 0A i kl.2A. W przydomowym ogródku dzieci rozpoznawały warzywa i mówiły o potrawach jakie można z nich przyrządzać. Niewątpliwie atrakcją tego spotkania były też zwierzęta hodowlane, szczególnie konie. To już jednak temat kolejnych zajęć. Na zakończenie i tym razem nie zabrakło ogniska oraz domowych pyszności.
Serdecznie dziękujemy państwu Annie i Krzysztofowi Jurewiczom za tak ciepłe i rodzinne przyjęcie dzieci oraz zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć. Dziękujemy też rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.
wychowawczynie: A. Kłoczko, A. Falińska, B. Galińska, D. Trzcińska, W. Waraksa

































Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.