
GOŁDAP. W XXI wieku wszyscy wszędzie wszystko fotografują. Dzieci ze szkół podstawowych z powiatu gołdapskiego już od kwietnia mogły wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zwierzęta i rośliny w mojej okolicy" i uwiecznić na zdjęciach ciekawe elementy przyrody.
Z przesłanych na konkurs prac najciekawsze okazały się fotografie Dawida Filipkowskiego (kl. Va, SP2) z rzekotką drzewną w roli głównej. II miejsce jury przyznało Weronice Adamczyk (kl. VI, SP2), a III miejsce Agnieszce Gutowskiej (kl. VI, SP2). Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe podczas apelu na zakończenie roku szkolnego. Gratulujemy!
Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem" we współpracy z Nadleśnictwem Gołdap w ramach realizacji zadania „Mazurska przyroda – poznaj, badaj, chroń!"
Małgorzata Wojciechowska-Gutowska















Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.
Zima to szczególnie trudny czas dla ptaków, dlatego uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję dokarmiania ptaków.