GOŁDAP/PIĘKNA GÓRA. 6 grudnia dzieci z 1b oraz klas czwartych i piątych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi miały okazję przenieść się do krainy św. Mikołaja, którą wyśmienitą aranżacją udawało Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek" w Pięknej Górze koło Giżycka. Sprzyjająca zimowa aura dodała magii i tajemniczości temu wyjątkowemu dla dzieci dniu. Śnieg sypał i sypał. Na miejscu w ciemnym lesie wyłonił się pięknie oświetlony kolorowymi światełkami budynek, przed którym witały dzieci elfy - animatorki. Dalej przygodom nie było końca. Dzieci przechodząc przez pięknie udekorowane korytarze trafiały do mikołajowych komnat. Tuż po podróży przybyszów zaproszono do elfich zabaw ruchowych. Jazda saniami św. Mikołaja poprzez białe drogi dzięki ruchowej animacji dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Ogromną niespodzianką okazało się wejście do komina, który stanowił długi labirynt. Niektóre dzieci miały trudność z dostarczeniem prezentu do wyznaczonego miejsca. Okazało się, że praca św. Mikołaja nie jest łatwa. Podczas wędrówki po krainie wyśmienity zapach pieczonych ciastek zwabił dzieci do cukierni pani Mikołajowej. Tam wszyscy własnoręcznie wyrobili ciasto i uformowali pierniki, które potem ozdobione lukrem skosztowali popijając herbatą. I przyszedł czas na spotkanie ze św. Mikołajem. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było testowanie najnowszego mikołajowego wynalazku - „polarnego grzecznościomierza". Ku radości św. Mikołaja okazało się, że większość dzieci według tego miernika zachowuje się grzecznie.
Wychowawczyni klasy 1b Sylwia Kurpios-Sawicka serdecznie dziękuje paniom Patrycji Magielnickiej, Annie Nodze, Katarzynie Ołów, Magdalenie Rawinis za pomoc przy sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki.

















Uczniowie klasy 2A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w wewnątrzszkolnym konkursie kaligraficznym, który odbył się w wyjątkowej, świątecznej atmosferze przygotowań do świąt wielkanocnych.
Do 3 kwietnia do godziny 15:00 osoby zainteresowane objęciem stanowiska dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi mogły składać dokumenty w ogłoszonym przez zarząd powiatu konkursie.
W przedświątecznej atmosferze, pełnej radości i oczekiwania na Wielkanoc, w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.
Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi oraz rodziców uczniów, odbył się wczoraj w hali OSiR.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Młodzi Kreatywni".
20 marca dzieci z przedszkola w Boćwince radośnie pożegnały zimę, kultywując piękną, wieloletnią tradycję topienia marzanny.
Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód policjanta podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Przedszkolaki z Boćwinki przeżyły wyjątkową i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Wizyta była nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa.
Uczniowie SP5, którzy przyglądali się postaci Wisławy Szymborskiej, wzięli udział w konkursie na napisanie lepieja.
Zarząd Powiatu w Gołdapi ogłosił dziś nabór na jedno z kluczowych stanowisk w lokalnej oświacie. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.