7 listopada 5-latki „A" postanowiły po raz kolejny odwiedzić gołdapskie muzeum. Tym razem powodem była wystawa rękodzieła. Dzieci miały okazję zobaczyć, co potrafią stworzyć ludzkie ręce. Były pod wrażeniem zgromadzonych eksponatów. Dziewczynki chętnie oglądały biżuterię. Zaskoczenie wywołały przedmioty wykonane z papieru. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w muzeum.
Kasia Miernik




Uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Boćwince pokazali wielkie serca, organizując wyjątkowe wydarzenie charytatywne - bieg w piżamach.
Z okazji Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków, uczniowie klas 1a i 2a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi wzięli udział w akcji promującej bezpieczeństwo na drodze.
W dniach 29 września - 3 października przedszkole w Boćwince wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej ph. "Tydzień Budowania Relacji".
3 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi powstała klasa patronacka programu eTwinning-prestiżowa i nowoczesna forma pracy z uczniami, która otwiera drzwi do współpracy międzynarodowej i innowacyjnej edukacji.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi trwa Tydzień o Przeciwdziałaniu Przemocy Rówieśniczej. To ogólnopolska inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej.
26 września w przedszkolu w Boćwince zrobiło się naprawdę jabłkowo. Dzieci obchodziły "Dzień jabłka", podczas którego królowały te zdrowe i smaczne owoce.
Tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi stała się organizacja pikniku dla dzieci pt. „Pożegnanie lata”. W ubiegłym tygodniu na boisku szkolnym odbył się po raz siódmy.
W Szkole Podstawowej w Boćwince odbyły się obchody Dnia Przedszkolaka. To święto, które co roku przypomina o radości i beztrosce dzieciństwa, w tym roku miało wyjątkowo kolorową i radosną oprawę.
W ubiegłym tygodniu dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas 1-3 ze szkoły w Boćwince miały okazję wybrać się na wyjątkową wycieczkę do Węgorzewskiego Centrum Kultury. Tego dnia zawitał tam Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.