24 dzieci z klasy 0B ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem Sylwii Kurpios Sawickiej przygotowało przedstawienie „Jaś i Małgosia". Maluchy rotacyjnie wcielały się w role postaci występujących w bajce Jana Brzechwy. Półgodzinny wytęp dzieci zrobił ogromne wrażenie na publiczności.
- Przepiękny, bajeczny, prześliczny występ. W imieniu chyba wszystkich dziękuję. Aktorzy grają jak wielkim teatrze w Warszawie czy innych miastach. Uśmiechnięte, piękne, ciekawie przebrane ciekawie. Jestem zauroczona – powiedział po przedstawieniu Zofia Błaszczyk, emerytowana nauczycielka.
Młodzi aktorzy wystąpią na deskach Domu Kultury dziś kilkukrotnie. O godzinie 9.30 przedstawienie obejrzały dzieci z SP1, SP2 i SP3 w Gołdapi oraz SP w Jabłońskich i Boćwince, w ciągu dnia obejrzą je dzieci z innych placówek, a wieczorem rodzice.
więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO




















12 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się kiermasz charytatywny, który po raz kolejny pokazał, jak wielką siłę ma wspólne działanie.
Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.