W Polsce tradycja obchodzenia Walentynek, jako święta zakochanych pojawiła się na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Od tego czasu z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Obchodzą to święto młodzi i starzy, zakochani i samotni.
14 lutego to wyjątkowy dzień, w którym możemy okazać innym swoje uczucia i sympatię, dlatego w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich Walentynki obchodzimy co roku. Cieszą się one ogromną popularnością wśród gimnazjalistów.
Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Weronika, Ola, Natalia, Dagmara i Patrycja zorganizowały pocztę walentynkową. Już od kilku dni zbierały tradycyjne kartki od zakochanych dla Walentych oraz Walentynek. W dniu święta rozdały ich około 200! Takiego zainteresowania się nie spodziewali. Specjalne życzenia otrzymali również nauczyciele, którzy w ramach podziękowania nie pytali uczniów, posiadających czerwony element ubioru.
Nad przebiegiem tego wyjątkowego dnia czuwała Wioletta Werner-Wysocka – opiekunka Samorządu Uczniowskiego.



Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.