Od kwietnia br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogorzeli na zajęciach ekologicznych realizują projekt „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły", prowadzony przez WWF Polska pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Celem kampanii jest zmiana postaw społecznych poprzez podniesienie świadomości i wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat problemu ginących gatunków zwierząt - pogłębienie wiedzy na temat wpływu działalności człowieka na świat przyrody oraz zmniejszenie zapotrzebowania na egzotyczne gatunki zwierząt trzymane w warunkach domowych. W ten sposób ekolodzy zachęcają uczniów, aby zdali sobie sprawę, że kupując egzotyczne zwierzęta, przyczyniają się do wymierania gatunków i skazują na śmierć wiele zwierząt.
W ramach prowadzonej kampanii edukacyjnej, 13 listopada uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę na przejście graniczne w Gołdapi. Spotkanie prowadziła st. chor. Hanna Kościńska z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. W trakcie wizyty dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną na temat przemytu zwierząt oraz wysłuchały pogadanki o zagrożonych gatunkach zwierząt nielegalnym handlem. Dzieci miały również okazję przyjrzeć się specyfice pracy funkcjonariuszy SG na przejściu granicznym Polski z Rosją oraz obejrzeć sprzęt i wyposażenie, jakim dysponują na co dzień.
Ewa Wojciechowska













Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.
To było święto radości i integracji. 1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny.
25 maja w Szkole Podstawowej w Grabowie zorganizowane zostały Dzień Dziecka i Dzień Rodziny.
Z uśmiechami od ucha do ucha i plecakami pełnymi dobrego humoru uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince 18 maja wyruszyli na trzydniowy biwak do Wilkas pod Giżyckiem.
15 maja odbył się bal ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi. Uroczystość odbyła się w Zajeździe Piękna Góra, którego przestrzeń na tę okazję zamieniła się w eleganckie i pełne klimatu miejsce.
22 maja przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Boćwince uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce edukacyjno-kulturalnej do Budr i Węgorzewa.
Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej w Boćwince, który odbył sie16 maja, był wydarzeniem pełnym radości. Zjednoczył uczniów, przedszkolaków, rodziców oraz mieszkańców naszej lokalnej społeczności.
W ramach projektu ,,Młodzi kreatywni" uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi podczas warsztatów efektywnej nauki pracowali nad modułem „Cele i motywacja w uczeniu się”.
Za nami ostatnie dni pełne wspólnych działań, integracji i niezapomnianych emocji podczas mobilności Erasmus+ w Grecji.
Podczas realizacji programu Erasmus+, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w Grecji w dwóch wyjazdach pełnych wrażeń i nowych doświadczeń.