Na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi w czwartek zatrzymano obywatela Rosji. Nie chciał on ponieść odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, dodatkowo próbował przekupić funkcjonariusza SG skrzynką wódki.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach nocnych. Kontroler dokonał niezbędnych sprawdzeń obejmujących dokumentację i warunki techniczne pojazdu, którym poruszał się Rosjanin. Okazało się, że nie wszystko było w porządku. Funkcjonariusz SG postanowił ukarać więc kierowcę mandatem. Ku jego zaskoczeniu, Rosjan zaproponował łapówkę. Obiecał, że podczas kolejnej podróży do Polski, w zamian za pobłażanie przywiezie pogranicznikowi skrzynkę alkoholu. Nie pomogły wezwania do zachowania zgodnego z prawem, mężczyzna został więc zatrzymany.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Za popełniony czyn Rosjanin zdecydował dobrowolnie poddać się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.