GOŁDAP. 30 maja o godzinie 11.35 na ul. Paderewskiego kierująca Audi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w trzy prawidłowo zaparkowane przy drodze samochody, uszkadzając je. Kobieta była trzeźwa. Okazało się jednak, że nie posiadała prawa jazdy. Policjanci za popełnione wykroczenia ukarali ją 1000zł mandatem.

BANIE MAZURSKIE. 31 maja o godzinie 22.30 na ul. Kościuszki Straż Graniczna zatrzymała jadącego Polonezem, 30-letniego Dariusza K. Stan kierowcy wydał się funkcjonariuszom podejrzany, wezwali więc policję do jego przebadania. Domysły strażników potwierdziły się. Mieszkaniec gminy Bane Mazurskie wydmuchał 0,60mg/dm3 (1,26 promila) alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, samochód zabezpieczył we własnym zakresie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

GOŁDAP. Między 27 maja a 1 czerwca nieznani sprawcy ukradli z terenu stawianej platformy wiertniczej nad Jeziorem Gołdap kable zasilające. Poszkodowana firma wyceniła straty na 15 tysięcy złotych. Poszukiwania złodziei prowadzi KPP w Gołdapi.


Komendant Powiatowy Policji dziękuje Stanisławowi Czereszewskiemu oraz Czesławowi Markowskiemu za czynną pomoc w ratowaniu ludzi z pożaru w Marlinowie. Mężczyźni ci jako pierwsi ratowali poszkodowanych. Postawa ta jest godna naśladowania.

mł. insp. Bogusław Turek