GOŁDAP. 29 maja o godzinie 21.30 na ul. Paderewskiego jadący od centrum miasta motorowerzysta potrącił 18-latka, przechodzącego po pasach przez jezdnię. Nastolatek z podejrzeniem złamania obojczyka został odwieziony do szpitala. 16-letni motorowerzysta był trzeźwy, podobnie pasażer jednośladu. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

BANIE MAZURSKIE. 29 maja na ul. Kościuszki w przednią szybę jadącego, rocznego Volvo uderzył kamień, w wyniku czego ona pękła. Kierowca auta zauważył, że kamień został rzucony przez nastolatków, siedzących na pobliskim drzewie. Zatrzymał samochód i wspólnie z pasażerem zatrzymali jednego z uciekających już chłopców, po czym wezwali policję. W toku przeprowadzonych czynności ustalono też dane drugiego chuligana. Okazało się, że dwaj 14-latkowie rzucali kamieniami dla zabawy w kolejno jadące samochody. Policjanci prowadzą czynności w kierunku zniszczenia przez nich mienia. Jest to przestępstwo. Sprawa trafi więc do Sądu Rodzinnego i Nieletnich z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego (w przypadku nieletnich może to zrobić tylko sąd).

GOŁDAP. W nocy z 29 na 30 maja nieznany sprawca ukradł z VW Passata, zaparkowanego przy Biedronce (od strony kościoła), przednie, prawe koło. Złodziej nie zadał sobie nawet trudu, aby po kradzieży postawić auto na klocku.

OKRASIN-BOĆWINKA. 30 maja o godzinie 3.00 kierujący VW Golfem na drodze wojewódzkiej nr 650 uderzył z przydrożną barierę ochronną. Na miejsce wysłani zostali policjanci, powiadomieni o zdarzeniu przez przypadkowego świadka. Przy samochodzie zastali dwoje mężczyzn. Obaj byli pijani i obaj tłumaczyli, że samochodem kierowała nieznana im osoba, która oddaliła się z miejsca kolizji. Zostali zatrzymani na noc do wytrzeźwienia. Z rana odzyskali pamięć. Do kierowania samochodem przyznał się 25-letni Robert R., mieszkaniec Bań Mazurskich. Mężczyzna wydmuchał po zatrzymaniu 2,27 promila (1,08mg/dm3) alkoholu. Policjanci ustalili też, że od 2008 roku posiada on prawomocny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione wykroczenia i przestępstwa ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości.