Dziś gołdapscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Od wczesnych godzin porannych dążyli do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców. Na ponad pięciuset skontrolowanych, dwoje kierujących wcześniej spożywało alkohol.
O 6:10 w Kośmidrach zatrzymana została 27-latka kierująca Volkswagenem. Kobieta wydmuchała ponad 0,2 promila alkoholu. Pojazd został przekazany osobie wskazanej. Wkrótce o losie kobiety zadecyduje sąd. Zgodnie z prawem, za popełnione wykroczenie grozi jej kara do 30 tysięcy złotych grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.
Godzinę później, również w Kośmidrach, policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mundurowi zwrócili uwagę na niego, ponieważ nie mógł utrzymać równowagi. Już podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od 32-latka zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,7 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Policjanci przekazali jednoślad osobie wskazanej przez sprawcę oraz sporządzili dokumentację. Niebawem mężczyzna zostanie przesłuchany i odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Policjanci zapowiadają kontynuację podobnych działań i przypominają, że kierowanie pojazdem nawet po niewielkiej ilości alkoholu stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.
47-letnia kobieta będzie odpowiadać przed sądem za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Okoliczności całej sprawy są jednak nietypowe.
Dziś gołdapscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Na ponad pięciuset skontrolowanych, dwoje kierujących wcześniej spożywało alkohol.
Gołdapscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Ranny 81-latek został przewieziony do szpitala.
37-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi po tym, jak nie zastosował się do wydanego wobec niego zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania swojej żony.
Turyści złamali przepisy w strefie nadgranicznej, bo chcieli zobaczyć granicę zewnętrzną UE. Wybrali się w rejon jeziora Granicznego.
23-latka zbyt szybko pędziła samochodem po obwodnicy Gołdapi. Straciła prawo jazdy na trzy miesiące, do tego ukarana została wysokim mandatem.
W środę około godziny 11 w Baniach Mazurskich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy.
W środę na terenie Warmii i Mazur odbyły się wojewódzkie działania policyjne np. „Trzeźwość”. Na terenie powiatu gołdapskiego skontrolowano 735 kierujących.
4 maja około godziny 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi interweniowali w jednej z rodzin na terenie gminy Banie Mazurskie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej.
Do wypadku doszło dziś rano na drodze powiatowej 1815N w Skoczach. Kierujący Hyundaiem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.
Ktoś podpalił dziś drzewo w parku w centrum Gołdapi. O tym akcie wandalizmu poinformował na facebooku burmistrz Konrad Kazaniecki.
W niedzielę około godziny 18 w Gołdapi na Osiedlu II policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Zwrócili na niego uwagę, ponieważ miał problem z utrzymaniem równowagi.
Mieszkaniec powiatu gołdapskiego był przekonany, że dzięki pomocy analityków zarobi dużą sumę pieniędzy inwestując w kryptowaluty. Niestety zamiast zarobić stracił 100 tysięcy złotych.
Wczoraj gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.
Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mieszkańcowi Gołdapi. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.