Turyści złamali przepisy w strefie nadgranicznej, bo chcieli zobaczyć granicę zewnętrzną UE. Wybrali się w rejon jeziora Granicznego.
Wczoraj kamery straży granicznej zarejestrowały mężczyznę, kobietę oraz dziecko w rejonie granicy polsko-rosyjskiej. Turyści mimo widocznych tablic informacyjnych mówiących o przepisach porządkowych w strefie nadgranicznej, weszli na pas drogi granicznej. Mieszkańcy z powiatu bełchatowskiego robili również pamiątkowe zdjęcia strony sąsiedniej.
Patrol z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich udał się na miejsce zdarzenia. Mężczyzna i kobieta za wejście na pas drogi granicznej zapłacili po 100zł mandatu. Natomiast za fotografowanie strony sąsiedniej zostali pouczeni.
Od początku roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 24 osoby, które weszły na pas drogi granicznej. Turyści z Polski, Niemiec i Francji z ciekawości złamali przepisy, bo z bliska chcieli zobaczyć granicę polsko-rosyjską, lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Straż graniczna przypomina:
- za zlekceważenie przepisów dotyczących wejścia na pas drogi granicznej grozi kara grzywny nawet do 500zł (podstawa: rozporządzenie nr 1 wojewody warmińsko-mazurskiego z 19 stycznia 2012 roku)
- w strefie nadgranicznej obowiązują również przepisy porządkowe mówiące o zakazie fotografowania strony sąsiedniej (rozporządzenie nr 101 wojewody warmińsko-mazurskiego z 22 września 2009 roku z poź. zm.). Za niestosowanie się do obowiązującego przepisu również grozi mandat do 500zł.
- za niestosowanie się do znaku drogowego B-1 na sprawcę wykroczenia może zostać nałożony mandat karny w wysokości do 500zł.
✍️ WMOSG
Turyści złamali przepisy w strefie nadgranicznej, bo chcieli zobaczyć granicę zewnętrzną UE. Wybrali się w rejon jeziora Granicznego.
23-latka zbyt szybko pędziła samochodem po obwodnicy Gołdapi. Straciła prawo jazdy na trzy miesiące, do tego ukarana została wysokim mandatem.
W środę około godziny 11 w Baniach Mazurskich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy.
W środę na terenie Warmii i Mazur odbyły się wojewódzkie działania policyjne np. „Trzeźwość”. Na terenie powiatu gołdapskiego skontrolowano 735 kierujących.
4 maja około godziny 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi interweniowali w jednej z rodzin na terenie gminy Banie Mazurskie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej.
Do wypadku doszło dziś rano na drodze powiatowej 1815N w Skoczach. Kierujący Hyundaiem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.
Ktoś podpalił dziś drzewo w parku w centrum Gołdapi. O tym akcie wandalizmu poinformował na facebooku burmistrz Konrad Kazaniecki.
W niedzielę około godziny 18 w Gołdapi na Osiedlu II policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Zwrócili na niego uwagę, ponieważ miał problem z utrzymaniem równowagi.
Mieszkaniec powiatu gołdapskiego był przekonany, że dzięki pomocy analityków zarobi dużą sumę pieniędzy inwestując w kryptowaluty. Niestety zamiast zarobić stracił 100 tysięcy złotych.
Wczoraj gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.
Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mieszkańcowi Gołdapi. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.
W minionych dniach funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali dwie osoby poszukiwane do odbycia kar pozbawienia wolności.
Zaczęło się od zlekceważenia jednego znaku drogowego, a skończyło na poważnych problemach dla kierowcy.
Miniony weekend był pracowity dla policjantów ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
W minioną niedzielę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.