W minioną sobotę podczas kontroli drogowych we Wróblu policjanci zareagowali m.in. na dwa skrajnie nieodpowiedzialne zachowania kierowców.
Rekordowa prędkość - sprawa trafi do sądu
Około godziny 14:30 policjanci zatrzymali 57-letniego kierowcę Renault, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 68km/h. Za to rażące wykroczenie funkcjonariusze chcieli ukarać mężczyznę mandatem w wysokości 2000 złotych oraz przypisać do jego konta 14 punktów karnych. Ten odmówił jednak przyjęcia mandatu, dlatego też sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.
Alkohol za kierownicą
Niespełna godzinę później policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę Toyoty. Mężczyzna kierował samochodem, na „podwójnym gazie”. Badanie wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Czyn ten kwalifikowany jest jako wykroczenie (stan po użyciu alkoholu, 0,2-0,5 promila). Konsekwencje dla kierowcy są jednak poważne: stracił prawo jazdy, a jego dalszy los zależy od decyzji sądu.
Apel policji o rozsądek na drogach
Gołdapscy funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość i prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu to nadal główne przyczyny tragicznych wypadków drogowych. Apelują do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów i odpowiedzialne zachowanie za kierownicą.
47-letnia kobieta będzie odpowiadać przed sądem za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Okoliczności całej sprawy są jednak nietypowe.
Dziś gołdapscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Na ponad pięciuset skontrolowanych, dwoje kierujących wcześniej spożywało alkohol.
Gołdapscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Ranny 81-latek został przewieziony do szpitala.
37-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi po tym, jak nie zastosował się do wydanego wobec niego zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania swojej żony.
Turyści złamali przepisy w strefie nadgranicznej, bo chcieli zobaczyć granicę zewnętrzną UE. Wybrali się w rejon jeziora Granicznego.
23-latka zbyt szybko pędziła samochodem po obwodnicy Gołdapi. Straciła prawo jazdy na trzy miesiące, do tego ukarana została wysokim mandatem.
W środę około godziny 11 w Baniach Mazurskich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy.
W środę na terenie Warmii i Mazur odbyły się wojewódzkie działania policyjne np. „Trzeźwość”. Na terenie powiatu gołdapskiego skontrolowano 735 kierujących.
4 maja około godziny 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi interweniowali w jednej z rodzin na terenie gminy Banie Mazurskie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej.
Do wypadku doszło dziś rano na drodze powiatowej 1815N w Skoczach. Kierujący Hyundaiem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.
Ktoś podpalił dziś drzewo w parku w centrum Gołdapi. O tym akcie wandalizmu poinformował na facebooku burmistrz Konrad Kazaniecki.
W niedzielę około godziny 18 w Gołdapi na Osiedlu II policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Zwrócili na niego uwagę, ponieważ miał problem z utrzymaniem równowagi.
Mieszkaniec powiatu gołdapskiego był przekonany, że dzięki pomocy analityków zarobi dużą sumę pieniędzy inwestując w kryptowaluty. Niestety zamiast zarobić stracił 100 tysięcy złotych.
Wczoraj gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.
Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mieszkańcowi Gołdapi. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.