Wydawać by się mogło, że każdy wie, jaką rolę spełnia numer alarmowy 112 i kiedy należy go wybierać. Niestety praktyka dowodzi, że wciąż możemy spotkać się z bezmyślnymi zachowaniami osób, które bezpodstawnie wzywają służby i angażują je do fikcyjnych zgłoszeń.
Taka sytuacja miała miejsce w niedzielę w powiecie gołdapskim. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych za bezpodstawne wezwanie funkcjonariuszy policji.
Fałszywe zgłoszenie o włamaniu i groźbach
18 stycznia tuż przed godziną 18 mieszkanka powiatu gołdapskiego skontaktowała się z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego prosząc o pilną pomoc i interwencję policjantów. Zgłaszająca informowała, że sąsiad wyłamał drzwi do jej mieszkania i chce ją zabić. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, zastali 69-letnią kobietę, która była nietrzeźwa. Podczas rozmowy zgłaszająca oświadczyła, że wspólnie z sąsiadem spożywała alkohol, lecz w pewnym momencie chciała pozbyć się go z mieszkania. W rozmowie z mundurowymi przyznała, że nakłamała w zgłoszeniu o włamaniu i grożeniu jej śmiercią, bo chciała aby policjanci wyprowadzili sąsiada z jej mieszkania. Ten opuścił je przed przybyciem mundurowych.
Zgodnie z Kodeksem wykroczeń za bezpodstawne wezwanie policji zgłaszająca została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych.
Apel o rozważne korzystanie z numerów alarmowych
Policja regularnie apeluje o rozważne korzystanie z numerów alarmowych. Każde fałszywe zgłoszenie angażuje służby, które mogłyby w tym czasie pomagać osobom rzeczywiście potrzebującym. Warto pamiętać, że nadużywanie numerów alarmowych nie tylko obciąża służby, ale także naraża na konsekwencje prawne.
47-letnia kobieta będzie odpowiadać przed sądem za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Okoliczności całej sprawy są jednak nietypowe.
Dziś gołdapscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Na ponad pięciuset skontrolowanych, dwoje kierujących wcześniej spożywało alkohol.
Gołdapscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Ranny 81-latek został przewieziony do szpitala.
37-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi po tym, jak nie zastosował się do wydanego wobec niego zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania swojej żony.
Turyści złamali przepisy w strefie nadgranicznej, bo chcieli zobaczyć granicę zewnętrzną UE. Wybrali się w rejon jeziora Granicznego.
23-latka zbyt szybko pędziła samochodem po obwodnicy Gołdapi. Straciła prawo jazdy na trzy miesiące, do tego ukarana została wysokim mandatem.
W środę około godziny 11 w Baniach Mazurskich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy.
W środę na terenie Warmii i Mazur odbyły się wojewódzkie działania policyjne np. „Trzeźwość”. Na terenie powiatu gołdapskiego skontrolowano 735 kierujących.
4 maja około godziny 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi interweniowali w jednej z rodzin na terenie gminy Banie Mazurskie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej.
Do wypadku doszło dziś rano na drodze powiatowej 1815N w Skoczach. Kierujący Hyundaiem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.
Ktoś podpalił dziś drzewo w parku w centrum Gołdapi. O tym akcie wandalizmu poinformował na facebooku burmistrz Konrad Kazaniecki.
W niedzielę około godziny 18 w Gołdapi na Osiedlu II policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Zwrócili na niego uwagę, ponieważ miał problem z utrzymaniem równowagi.
Mieszkaniec powiatu gołdapskiego był przekonany, że dzięki pomocy analityków zarobi dużą sumę pieniędzy inwestując w kryptowaluty. Niestety zamiast zarobić stracił 100 tysięcy złotych.
Wczoraj gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.
Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mieszkańcowi Gołdapi. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.
Dodaj komentarz